V těle objevujeme pružnost a sílu,
hledáme rovnováhu mezi nimi,
a to s respektem k vlastnímu tělu.
Souměrně posílíme a zpevníme tělo, protáhneme zkrácené svaly tak,
aby mohlo přijít uvolnění a relaxace
pro naše tělo i mysl.

jóga

POPIS LEKCÍ

Jóga pro úplné začátečníky

Nevím, co mě čeká, ale těším se na to

Říká se, že jóga nám vstupuje do života přesně v době, kdy je pro to ten správný čas. Ze začátku od nás vyžaduje trochu trpělivosti, trochu ztišení, trochu pozorování, a to především bez našeho hodnocení sebe sama a srovnávání se s ostatními. A právě tomu se budeme věnovat v těchto lekcích.

Slow jóga

Rozkoukávám se a dopřávám si k tomu dostatek času

Jemnější lekce určena pro ty, kteří kolem jógy teprve krouží a nechtějí naskočit rovnou do dynamičtější hodiny. Prozkoumáme jednotlivé ásany, jejich správné provedení i pocit, který bychom měli z pozice mít.

Sunrise jóga

Probouzím své tělo pro nový den

Ranní lekce zaměřená na rozproudění energie, probuzení těla, otevírání oblasti hrudníku a kyčlí. V lekci klademe důraz na správné zaujetí pozice v souladu s naším dechem. Pomalejší start vychází z hatha jógy, po začlenění Pozdravu slunci přicházejí na řadu také dynamické, balanční a posilovací prvky.

Power jóga I, II

Hledám a nacházím sílu ve svém těle

Základem lekce je cyklicky se opakující pozdrav slunce (surya namaskar A, B), do kterého vkládáme pozice bojovníků (vírábhádrásána I, II, III), balanční, posilovací a protahovací pozice. Lekci zakončíme závěrečnou relaxací v pozici šávásany. Jedná se o lekce s důrazem na posílení hlubokého stabilizačního systému.

Vinyasa jóga

Medituji v pohybu, mé tělo nezná únavu

Cílem vinyasa jógy je synchronizace dechu a pohybu. Důraz dáváme v této lekci na pozvolné plynutí, z jednotlivých prvků vytvoříme sekvenci, trochu zrychlíme… a necháme naše tělo proplouvat hodinou v rytmu našeho dechu. Jedná se nejvíce dynamickou lekci.

Jóga pro pány

Jóga - společník mé kondice

Síla je skvělá, ale bez pružnosti v těle se nedokáže projevit ve své dokonalosti. V této lekci proto budujeme sílu středu těla a průběžně doplňujeme jemným protažením zkrácených svalových skupin. Lekce je kompletním protažením i posílením celého těla i doplňkem k silovějším sportovním aktivitám.

​©Studio BOSKY, námestí Svobody 33, Frýdek – Místek

studio.bosky@gmail.com

+420 777 836 560

+420 774 118 121

 

Spolupracujeme s: